close
تبلیغات در اینترنت
آشنایی با مفاد آئین نامه نقل وانتقالات وکلای عضو کانون وکلای دادگستری مرکز
در شبکه های اجتماعی هوادار ما باشید
صفحه اصلیتالار گفتمانآرشیوعضویتورودنقشه سایتخوراکتماس با ماطراح قالبمترجم قالب
درباره مــا
جهت دریافت کارت شارژ هدیه ایرانسل-همراه اول-رایتل و تالیا اینجا را کلیک نمایید یا به سایت www.shargekon.ir مراجعه نماییدبا سلام خدمت شما بازدید کننده گرامی, ضمن عرض خوشآمد خدمت شما کاربر محترم از شما تقاضا میگردد تا جهت استفاده از مطالب سایت ابتدا از طریق فرم عضویت در سایت ثبت نام نمایید و سپس پس از ورود به بخش حساب کاربری خود اقدام به مشاهده مطالب مورد نظر خود در این سایت نمایید. ضمنا، با توجه به حجم بالا و تعداد بسیار زیاد مقالات موجود در سایت شما میتوانید با وارد نمودن کلمات کلیدی و یا عنوان موضوع تحقیق خود در قسمت serch و یا جستجوی سایت تمامی مقالات مرتبط با موضوع دلخواه خود را بیابید. همچنین در صورتی که به هر دلیل موفق به یافتن مقالات مرتبط با موضوع درخواستی خود نشدید و یا قصد دریافت متن کامل یکی از مقالات موجود در سایت ما را بصورت فایل word داشتید, شما میتوانید با ارسال موضوع و یا کلمات کلیدی تحقیق خود از طریق ایمیل پشتیبانی سایت به ما درخواست نمایید تا مقالات مرتبط با موضوع شما برای شما به آدرس پست الکترونیکی شما ارسال گردد. ضمنا، خاطرنشان میگردد ما آرشیو بیش از ده هزار مقاله حقوقی را در اختیار داریم که به تدریج در حال ارسال و قرار دادن مقالات فوق الذکر بر روی سایت خود یعنی سایت www.marjaehoghoogh.ir میباشیم بنابر این ممکن است موضوعی که شما به دنبال مقالات مرتبط با آن میگردیم هنوز بر روی سایت بارگزاری نشده باشد بنابر این حتما، علاوه بر جستجو در میان مقالات قرار گرفته شده در سایت موضوع یا کلمات کلیدی مد نظر خود را از طریق ایمیل پشتیبانی برای ما ارسال نمایید تا پس از جستجوی گروه حقوقی ما در میان تمامی مقالات آرشیو شده مرتبط ترین مقالات با موضوع درخواستی شما برای شما از طریق ایمیل ارسال گردد. ایمیل پشتیبانی سایت عبارت میباشد از: marjaehoghoogh@gmail.com با تشکر مدیریت سایت مرجع حقوق
موضوعات
  • فروشگاه تخصصی محصولات و فایلهای حقوقی
    • بانک مقالات حقوقی
    • نویسندگان
      آرشیو
      آخرین کاربران
      دریافت شارژ انواع سیمکارتهای ایرانسل-همراه اول-رایتل و تالیا فقط با یک کلیک
      جهت دریافت شارژ هدیه سیمکارتهای ایرانسل-همراه اول-رایتل و تالیا لطفا، اینجا را کلیک نمایید یا به سایت www.shargekon.ir مراجعه نمایید. با تشکر

      آشنایی با مفاد آئین نامه نقل وانتقالات وکلای عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

      37 بازدید پنج شنبه 07 / 11 / 1395 بانک مقالات حقوقی,دانلود و مشاهده متن بیش از هزاران مقاله با موضوع بایسته های شغل وکالت دادگستری با فرمت های word و pdf,
      لایک: نتیجــــه : 0 امتیــــاز توســـط 0 نفـــر ، مجمـــوع امتیــــاز : 0

      بررسی آئین نامه نقل وانتقالات وکلای عضو کانون وکلای دادگستری مرکز, آشنایی با آئین نامه نقل وانتقالات وکلای عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

       

      آئین نامه نقل وانتقالات وکلای عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

      به منظور هماهنگي وايجاد رويه يکسان درتغيير محل اشتغال وکلاي دادگستري و محل کارآموزی کارآموزان وکالت با استفاده ازاختیارات حاصل از قسمت اخير ماده 2 و ماده 6 لايحه قانوني استقلال کانون وکلاي دادگستري ...

       

       آئين نامه نقل وانتقالات وکلای عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

           به منظور هماهنگي وايجاد رويه يکسان درتغيير محل اشتغال وکلاي دادگستري و محل کارآموزی کارآموزان وکالت با استفاده ازاختیارات حاصل از قسمت اخير ماده 2 و ماده 6 لايحه قانوني استقلال کانون وکلاي دادگستري، تغییر محل اشتغال وکلای دادگستری و کارآموزان براساس ضوابط زیر و پس از طرح در کمیسیون نقل و انتقالات و تأیید انطباق شرایط متقاضی بامقررات این آیین نامه و با تصویب نهایی هیأت مدیره کانون انجام خواهد شد.

      ماده 1- داوطلبان ورود  به شغل وکالت می توانند محل کارآموزي يا اشتغال خود را طبق ضوابط و امکانات کانون پيشنهاد کنند ولی بهرحال  تعيين محل اشتغال به وکالت و کارآموزي با هیأت مدیره و جزء اختیارات کانون وکلا است.

      ماده 2- شرط پذيرش درخواست انتقال ، وجود واحراز شرايط زير و موکول به تصویب هیأت مدیره کانون است:

       1-2- وجود ظرفيت درشهر مورد درخواست ( مقصد ) براساس مصوبه هيأت مديره واينکه درشهر محل اشتغال متقاضي ( مبدأ )به تعداد لازم، وکلاي واجد شرايط اشتغال داشته باشند.

      2-2- دایر بودن دفتروکالت درشهرمحل اشتغال ( مبدأ )وتمرکز فعاليت وکالتی موثردرمحل مزبور.

      تبصره- فعالیت وکالتی موثر براساس تعداد تمبر مالیاتی ابطال شده درمحل اشتغال و همچنین گواهی از مراجع مربوط درخصوص انجام وکالتهای معاضدتی وتسخیری که عنداللزوم ازطریق استعلام مشخص خواهد شد.

      3-2- حداقل سابقه مورد نیاز براي طرح درخواست انتقال دائم وکلا به شهر تهران پنج سال و براي انتقال به شهرهاي ديگر حوزه قضايي استان تهران سه سال وبرای نقل وانتقال ازهریک از شهرستانها به داخل شهرستان های همان استان دوسال و از شهرستانها به مرکز همان استان سه سال خواهد بود. در هر حال پذیرش درخواست موکول به تأیید کمیسیون و تصویب هیأت مدیره می باشد.

      تبصره1- درخواست انتقال وکلا از تهران به سایر شهرها و از مراکز استان به شهرستانهای همان استان نیازمند رعایت مدت مزبورنیست.

      تبصره2- درخواست انتقال متقاضیان احصاء شده در موارد آتی ، از شرط مدت مذکور معاف هستند.

      4-2- نداشتن محکوميت انتظامي قطعی ازدرجه چهار به بالا ونداشتن محکوميت انتظامي به جهت تخلف موضوع ماده 6 قانون کيفيت اخذ پروانه وکالت مصوب سال 1376.

      تبصره1-  درصورتي که از پایان اجرای حکم قطعي مربوط به محکوميت هاي درجه چهار ، سه سال و درجه پنج ، چهارسال و از اجرای محکوميت موضوع ماده 6 قانون کيفيت اخذ پروانه مصوب 1376 برای دفعه اول دوسال گذشته باشد، اثرمحکومیت های فوق ازنظر این آئین نامه  منتفی تلقی خواهد شد.

      تبصره2- وکلايي که درشهرهاي خارج از محل اشتغال دائم خود، برخلاف مفاد بند 2-2، فعاليت وکالتي خود را متمرکز کرده باشند درمدت تمرکز و حداقل دو سال بعداز آن نمي توانند تقاضاي انتقال کنند.

      ماده 3- در ارزیابی تقاضاهاي انتقال علاوه بر احراز شرايط مذکوردرماده 2 ،  موارد زیر مؤثر و مدنظر خواهدبود.

      1-  نداشتن سوء شهرت در طول مدت وکالت یا سوابق شغلی قبل از وکالت

      2-  سابقه اشتغال به وکالت

      3-  نداشتن محکوميت جزائی مؤثر

      4-  همکاري با ارگانها وکميسيونهاي کانون

      5-  سنوات اشتغال درشهرهاي محروم

      6-  درج مقالات علمي درمجله کانون های وکلا وساير مجلات تخصصی

      7-  داشتن تأليفات علمی

      8-  شرکت مؤثر درسمينارهاي تخصصي

      9- قبول شدن درآزمونهاي علمي وتخصصي (درصورتی که برگزاري چنين آزمونهایي ازطرف کانون هاي وکلا و يا اتحاديه باشد)

      10-         کمک هاي مؤثر درامور رفاهي وکلاي دادگستري وکارآموزان وکالت

      11-         فعاليت مؤثر درپذيرش وآموزش کارآموزان وکالت

      12-         برگزیده شدن درجشنواره های علمی رسمی

      ماده 4-

          1-4- چنانچه متقاضي يا همسر دائمي يافرزند يا پدر يامادر يا ساير افراد تحت تکفل وي دچار بيماري صعب العلاج شوند واين بيماري به تأييد پزشکي قانونی برسد وامکان معالجه دراستان محل اشتغال فراهم نباشد. نقل و انتقال موضوع این ماده ، به صورت موقت و حداکثر به مدت دو سال پذیرفته می شود و در صورت ادامه شرایط  قابل تمدید می باشد.

      2-4- درصورت پذیرفته شدن وکلا یا کارآموزان وکالت دريکي از مقاطع کارشناسي ارشد و دکتری پس از ثبت نام و ارائه گواهی اشتغال به تحصيل حضوري از دانشگاه ويا مؤسسه آموزشی و پژوهشی مورد تأييد وزارت علوم وتحقيقات وفن آوري، نسبت به انتقال موقت آنان اقدام خواهد شد. مدت انتقال هر دفعه یک نیمسال می باشد مشروط براینکه حداکثر سه سال از تاریخ شروع به تحصیل براي کارشناسي ارشد و پنج سال براي دوره دکتري تجاوز ننماید.

            3-4- استخدام واشتغال رسمي تمام وقت به عنوان هيأت علمي يکي از دانشکده ها يا گروه هاي حقوق دانشگاه ها ومراکز علمي مورد تأييد وزارت علوم وتحقيقات وفن آوري، درشهر مورد درخواست انتقال در طول مدت استخدام و اشتغال. دوره استخدام پیمانی ، آزمایشی و رسمی تمام وقت نیز مشمول این ماده خواهد بود.

      ماده 5- تغيير محل کارآموزي يا اشتغال يکي از زوجين با نکاح دائم که هردوي آنان وکيل يا کارآموز يا يکي از آنان وکيل وديگري کارآموز باشد، حسب تقاضاي هردو به محل اشتغال دائم يکي از آنان مجاز است.

      درخواست انتقال دائم زوجه وکیل به تبع محل اشتغال زوج وکیل در کمیسیون مطرح و مطابق شرایط عمومی آئین نامه بررسی خواهد شد.

      تبصره: انتقال به تبع همسر وکیل در صورتی قابل پذیرش است که همسرشان با درخواست انتقال به آن محل منتقل نگردیده باشد و یا سه سال از تاریخ انتقال و با رعایت نوبت گذشته باشد و یا اینکه ازدواج آنها مؤخر بر انتقال باشد.

      ماده 6- پذيرش تقاضاي انتقال بانوان وکيل و کارآموز به محل اشتغال زوج با ارائه دلیل ازدواج مؤخر بر شروع وکالت وحکم کارگزيني وزارتخانه ها و سازمانهاي دولتي يا امور اداري مؤسسه یا شرکت ذيربط امکان پذير خواهد بود مشروط براینکه:

      1-6- زوج کارمندرسمی وزارتخانه ها و یا موسسات و شرکت ها و نهادهای عمومی و دولتی باشد.

      2-6- زوج کارمند بخش خصوصی بوده وسه سال سابقه اشتغال به کار مشمول قانون کار و با سابقه تأمین اجتماعی باشد .

      تبصره: شرط ازدواج مؤخر بر شروع وکالت شامل کارآموزان وکالت جهت مهمانی در انجام تکالیف کارآموزی نمی شود.

      ماده7- انتقال وکلا و کارآموزاني که پدر يا مادریا فرزندآنان وکيل دادگستري باشند، به محل اشتغال یکدیگر بلامانع است.

      ماده 8- جابجایی کارآموزان خانم فقط برای یک دوره کارآموزی به مرکز استان محل اشتغال به استثناء استان تهران امکان پذیراست.

      ماده 9- کمیسیون نقل و انتقال مرکب از سه عضو منتخب هیأت مدیره می باشد که حداقل هر پانزده روز یکبار تشکیل جلسه خواهند داد. رعایت نوبت در رسیدگی به تقاضاها الزامی است.

      تبصره- کمیسیون نقل و انتقال پس از انعکاس شماره ثبت تقاضا وردیف متقاضی ،گزارش کوتاهی تنظیم و سپس نظریه خود راجهت طرح درهیأت مدیره اعلام وارائه می نماید.

      ماده 10- درصورتیکه تقاضای انتقال از کانون مرکز به سایر کانون ها و یا از شهرتهران به خارج از تهران باشد و همچنین درمواردی که به تشخیص کمیسیون نقل و انتقال نیاز به رسیدگی فوری باشد از قبیل بیماری شخص متقاضی و یا اینکه نقل و انتقال به دلیل اشتغال به تحصیل باشد رسیدگی به تقاضا به صورت خارج از نوبت به عمل خواهد آمد.

      ماده 11- موارد ذیل بدون طرح در کمیسیون ، رأسا" توسط کمیته یک رسیدگی و اتخاذ تصمیم خواهد شد:

      الف- درخواست متقاضیان مشمول تبصره 1 ماده 2 آئین نامه

      ب- درخواست متقاضیان مشمول ماده 2-4 آئین نامه

      ج- درخواست متقاضیان مشمول صدر ماده 5 آئین نامه

      د- درخواست متقاضیان مشمول ماده 7 آئین نامه

      ه- درخواست متقاضیان مشمول ماده 8 آئین نامه

      و- درخواست انتقال دائم یا موقت وکلا و انجام وظایف کارآموزی به صورت مهمان از استان تهران به هر شهر دیگر کانون مرکز و یا کانونهای دیگر به شرط موافقت کانون مقصد.

      ز- درخواست انتقال دائم یا موقت وکلا و انجام وظایف کارآموزی به صورت مهمان از مراکز استان به هر یک از شهرهای تابع همان استان.

      ماده 12- موافقت با انتقال دائم یا موقت محل اشتغال به وکالت یا کارآموزی وکلا و کارآموزان اعم از اینکه مرجع موافقت به آن ، نایب رئیس یا کمیسیون نقل و انتقالات باشد جز در موارد پزشکی مذکور در آئین نامه مشروط بر این است که متقاضی ، تمرکز در غیر محل اشتغال نداشته باشد.

                  اين آئين نامه در 12 ماده درجلسه مورخ  17/04/93 هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز و با اصلاحیه بعدی مورد تصويب  قرارگرفت. از تاریخ تصویب، کلیه آیین نامه ها ومصوبات قبلی هیأت مدیره دوره های پیشین دراین خصوص از درجه اعتبار ساقط خواهد بود وکلیه نقل وانتقال اعم از قطعی یا موقت مطروحه یا جدید براساس این آیین نامه مورد رسیدگی واتخاذ تصمیم قرارخواهد گرفت.

       

       

       

       

      پست های مرتبط :


      ارسال نظر
      نام
      ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
      وبسایت
      :):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
      نظر خصوصی
      مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
      کد امنیتی

      تبلیغات
      Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
      ورود به سایت
      عضویت سریع
      نام کاربری :
      رمز عبور :
      تکرار رمز :
      ایمیل :
      نام اصلی :
      کد امنیتی : *کد امنیتیبارگزاری مجدد
      آمارگیر
        آمار مطالب
        کل مطالب : 3005
        کل نظرات : 63
        آمار کاربران
        افراد آنلاين : 2
        تعداد اعضا : 382
        آمار بازديد
        بازديد امروز : 1,501
        بازديد ديروز : 3,343
        بازديد کننده امروز : 38
        بازديد کننده ديروز : 69
        گوگل امروز : 2
        گوگل ديروز: 3
        بازديد هفته : 7,460
        بازديد ماه : 7,460
        بازديد سال : 7,460
        بازديد کلي : 461,417
        اطلاعات شما
        آي پي : 54.92.153.90
        مرورگر :
        سيستم عامل :
      مطالب جدید
      • دانلود نمونه سوالات و جزوات آزمون سردفتری سال 97 بصورت رایگان
      • دانلود بانک کامل سوالات آزمونهای وکالت دادگستری بهمراه پاسخنامه از سال 1378 تا سال 1396
      • دانلود بانک کامل نمونه سوالات آزمونهای مرکز مشاوران حقوقی قوه قضاییه ماده 187 بهمراه پاسخنامه از سا
      • دانلود بانک کامل نمونه سوالات آزمونهای اختبار کانونهای وکلای دادگستری از سال 1373 تا 1395
      • دانلود بانک کامل مجموعه نمونه سوالات کارشناسی ارشد حقوق بهمراه پاسخنامه از سال 1386 تا 1396
      • دانلود مجموعه کاملی از بیش از 15 گزارش کارآموزی حقوقی مرکز مشاوران حقوقی و کانونهای وکلای دادگستری
      • دانلود مجموعه آیین نگارش لوایح حقوقی بهمراه روشهای کاربردی فن دفاع
      • دانلود بانک کامل آرای وحدت رویه حقوقی کیفری تجاری خانوادگی ثبتی با فرمت word و pdf
      • دانلود بانک کامل نظریات مشورتی اداره حقوقی قوه قضاییه با فرمت word و pdf
      • دانلود بانک کامل بیش از 1300 نمونه قرارداد حقوقی تجاری کاری ساختمانی صنعتی و خدماتی با فرمت word و pdf
      • دانلود مجموعه کامل نمونه اظهارنامه های حقوقی کیفری خانوادگی تجاری ثبتی با فرمت word و pdf
      • دانلود مجموعه نمونه اوراق و برگها و فرمها و صورت جلسات ثبت شرکتها و موسسات تجاری و غیر تجاری با فرمت
      • دانلود مجموعه نمونه شکواییه های کیفری و جزایی با فرمت word و pdf
      • دانلود مجموعه نمونه دادخواستهای حقوقی با فرمت word و pdf
      • دانلود مجموعه نمونه دادخواستهای اجاره و سرقفلی و تخلیه عین مستاجره با فرمت word و pdf
      • دانلود مجموعه نمونه اوراق و برگهای ثبتی با فرمت word و pdf
      • دانلود مجموعه نمونه دادخواستهای دعاوی خانوادگی با فرمت word و pdf
      • دانلود مجموعه نمونه دادخواستهای تجاری و بازرگانی با فرمت word و pdf
      • دانلود مجموعه قرارهای حقوقی و کیفری با فرمت word و pdf
      • دانلود مجموعه نمونه احکام حقوقی و کیفری با فرمت word و pdf
      مطالب پربازدید
      • آشنایی با چگونگی و نحوه ابلاغ واقعی و قانونی اوراق قضایی
      • بررسی عقد وقف و شرایط فروش و انتقال مال موقوفه
      • آشنایی با وظايف و اختيارات قانوني قيم در حقوق مدنی و امور حسبی ایران
      • حقوق ورزشی و تربیت بدنی
      • دانلود مجموعه نمونه احکام حقوقی و کیفری با فرمت word و pdf
      • آشنایی با کنوانسيون حقوق کودک و دستآوردهای آن
      • آشنایی با سن مسؤوليت كيفري اطفال در حقوق ایران و جمهوری آذربایجان و تطبيق با اسناد بين المللي
      • آشنایی با سازمان ثبت احوال کشور
      • آشنایی با آلودگی هوا و حقوقی که مدام تضییع می شود
      • بررسی و آشنایی با مجازات آزار جنسی زنان در یک بررسی حقوقی
      مطالب تصادفی
      • آنچه باید در رابطه با انتخابات کانونهای وکالت دادگستری بدانید
      • مقاله بررسی تغییرات و نوآوری های قانون اصلاح قانون صدور چک
      • » بررسی تطبیقی معاهدات در اسلام و حقوق بین الملل معاصر
      • بررسی مشروعیت به کارگیری قراین و دلایل در اثبات جرم از منظر فقه جزایی
      • آیا بهره بانکی همان ربا است